Wybory na konsulat już w sobotę! Jak głosować?

by JAN KOCHANOWSKI i MOJŻESZ SYN AMRAMA07 GRUDNIA 2020

Wybory na konsulat w Liceum im. Tadeusza Czackiego co roku wzbudzają wielkie emocje. Mimo szalejącej pandemii COVID-19, w tym roku nie jest inaczej. Wszystkie cztery kandydujące komitety – KONSOLE2020, Kopytulski2020, Paulina i Mikołaj (Kubera Kuczmarski) i Wrzosek Ziemba 2020, ogłosiły już swoje programy wyborcze.

Dzisiaj uczniowie Czackiego uzyskali informację, iż w tym roku głosowanie na konsulat odbędzie się w formie zdalnej. Wybory odbędą się już w tę sobotę, 12 grudnia od godziny 7:00 do 22:00. Pozostaje jednak pytanie – w jaki sposób umożliwione będzie głosowanie?

Jak zagłosować?

Wybory odbędą się na specjalnie przygotowanej do tego celu stronie internetowej szkoły, stworzonej przez Jakuba Maliszewskiego i Bartłomieja Grochowskiego. Reporterzy Czacki News dotarli do adresu URL strony, jednak zostali oni poproszeni o nieudostępnianie go do czasu skończenia prac nad stroną. Więcej informacji podamy już wkrótce.

Każdy z wyborców dostanie unikalny, losowo wygenerowany kod do głosowania od swojego wychowawcy. Kod zostanie przesłany za pomocą dziennika elektronicznego Librus. Po wejściu na stronę, należy wprowadzić swój kod i oddać głos na swojego kandydata. Warto nadmienić, że oddany głos jest niemożliwy do unieważnienia i nie można go zmienić.

Jak poinformował nas obecny konsul, Dominik Mieszkowski, oddane głosy oraz frekwencja aktualizowane są na stronie na bieżąco. Oficjalne wyniki ogłoszone zostaną o godzinie 22:00, zaraz po zamknięciu się wirtualnych lokali wyborczych.

Kiedy odbędą się wybory?

Wybory odbędą się w tę sobotę, 12 grudnia. Trwać będą one od godziny 7:00 do godziny 22:00.

Na kogo oddać swój głos?

Demokracja ma to do siebie, że każdy ma prawo do własnego wyboru swojego kandydata, jednak jesteśmy w stanie w tym wyborze pomóc. Redakcja Czacki News pod wodzą Igora Barei oraz Macieja Bogusławskiego stworzyła profesjonalne narzędzie polityczne pozwalające na sprawdzenie swoich preferencji wyborczych. System automatyczne prezentuje procentowe porównanie zgodności odpowiedzi użytkownika z odpowiedziami udzielonymi przez komitety wyborcze. Strona internetowa Obornika Wyborczego znajduje się pod adresem obornikwyborczy.pl.

Kolejność zdjęć kandydatów na konsulat została wygenerowana losowo.